Сфера застосування компресорів та їх типи

Компресор - це, ніщо інше, як засіб, за допомогою якого відбувається стиснення і подача газу під певним рівнем тиску. Компресорні установки застосовуються у всіх промислово-виробничих установах. Так як специфіка роботи різних підприємств відрізняється, то існує велика різниця між типами компресорів, призначених для різних сфер застосування. У даній статті розглянуті види і виробники компресорів.

Залежно від принципу дії прийнято розрізняти:

  • поршневі моделі - одними з перших з’явилися на ринку, вони досі досить популярні і затребувані. Він працює подібно до двигуна внутрішнього згоряння. Широкий модельний ряд поршневих компресорів дозволяє активно використовувати їх у всіх сферах життєдіяльності. На сайті нашого магазину Ви можете придбати поршневий компресор укс 400;
  • роторно-гвинтові моделі - другі за популярністю та затребуваності. Вони досить об’ємні. Дана модифікація передбачає відсутність клапанів, за рахунок чого вдається збільшити кількість обертів. Такі компресори володіють потужністю от 4 до 250 кВт, що говорить про непогануефективності роботи;
  • роторно-пластинчасті - пристрої, оснащені прямим приводом. За рахунок унікальної конструкції вдалося підвищити продуктивність, домогтися надійності і довговічності роботи. Мала швидкість обертання, потужність до 75 кВт, а також тиск до 10 бар - ось основні характеристики даного агрегату.
  • мембранні - принцип роботи даного різновиду компресорів нагадує поршневі моделі. Особливістю в даному випадку є наявність мембрани, здатної витримувати багаторазовість циклів. Нагнітання газової суміші здійснюється за рахунок коливальних рухів цієї самої мембрани.

Широке поширення компресор отримав в медицині, промисловості, а також в побуті. Дані установки використовуються у виробництві, медицині, будівництві.

Машинобудування. Компресори використовуються для охолодження інструментів, як повітряної мастила підшипників і напрямних приладів і верстатів, а також для постачання стисненим повітрям пневматичних машин.

Металургія. Устаткування застосовується для дуття в печах металургії, на доменних заводах і в сталеливарних цехах.

Нафтогазова промисловість. Компресори використовуються для транспортування природного газу з глибин і закачування його в спеціалізовані сховища.

Автосервіси. Устаткування застосовується для розпилення фарб при фарбувальних роботах і як джерело стисненого повітря для пневмоінструменту. Використовуючи гвинтовий компресор, можна накачувати шини.

Фармацевтика. Компресори використовуються для виготовлення та упаковки медикаментів, а також для змішування лікарських препаратів або в якості пневмотранспорта.

Виробництво продуктів харчування і напоїв. Устаткування використовується при виготовленні і упаковці харчових продуктів, а також для їх перемішування. Пристрої застосовуються для видування ПЕТ-тари і як пневмотранспорта сипучих речовин. Гвинтові компресори використовуються в холодильних установках.

Будівництво. Повітряні компресори застосовуються при будівництві доріг, будинків і мостів, зведенні великих інженерних споруд, а також для проведення ремонтних і піскоструменевих робіт.

Якщо Ви у пошуку якісного, надійного вітчизняного компресора, серед асортименту ПАК Універсал Ви знайдете якісний компресор за доступною ціною. Ми також пропонуємо запасні частини для конверсійних двигунів: стартер, поршнева група, форсунка, прокладка, паливний насос і т.д.