Різновиди резисторів. Резистор СП-5

Слово резистор походить від англійського «resistor» і від латинського «resisto», що в перекладі на російську мову звучить як «пручаюся». У російськомовній літературі нарівні зі словом «резистор» використовують слово «опір». З назви зрозуміла основна задача цього елемента - чинити опір електричному струму. Резистор - пасивний елемент електричного кола. Також його називають “опір”, завдяки здатності обмежувати струм, створюючи для нього перешкоду.

Класифікація резисторів відбувається по ряду критеріїв. Якщо говорити про дискретних компонентах, то за методом монтажу їх ділять на:

Вивідні. Використовуються для монтажу крізь друковану плату. У таких елементів є висновки, розташовані радіально або аксіально. Цей вид резисторів активно використовувався у всіх старих пристроях (20 і більш років тому) - старих телевізорах, приймачах, в загальному скрізь, і зараз використовується в простих пристроях.

Вивідні резистори бувають:

Дротяними. Як резистивний компонент використовують дріт, намотаний на сердечнику, для зниження паразитної індуктивності використовують біфілярного намотування. Дріт вибирають з металу з низьким температурним коефіцієнтом опору і низьким питомим опором.

Металоплівкові і композитні. Як можна здогадатися, тут в якості резистивного елемента використовують плівки з металевого сплаву.

SMD. Це елементи, у яких немає ніжок. Висновки для підключення розташовані на поверхні корпусу, незначно виступаючи над нею. Вони монтуються безпосередньо на поверхню друкованої плати. Перевагою таких резисторів є простота і дешевизна збірки на автоматизованих лініях, економія місця на друкованій платі.

По конструкції розрізняють:

Постійні. У них два висновки, а опір ви змінювати не можете - воно постійно.

Змінні резистори. Це потенціометри і підлаштування резистори, принцип дії яких заснований на переміщенні ковзаючого контакту (бігунка) за резистивної шару.

Нелінійні. Опір компонентів цього типу змінюється під впливом температури (терморезистори), світлового випромінювання (фоторезистори), напруги (варистори) та інших величин.

Резистор СП5 - змінний дротяний резистор, потужністю 1 Вт з лінійною залежністю А і діапазоном регулювання 100 Ом - 47 кому. Резистори СП5 відносяться до багатооборотних резисторів з круговим переміщенням рухомої системи. Допустиме відхилення опору ± 5% і ± 10%. Резистори мають приймання "ВТК" і "ПЗ". Робоча підвищена температура середовища не перевищує + 155 ° С, знижена - до -60 ° С. Зносостійкість - не менше 100 циклів переміщення повзунка. Змінні резистори СП5-2, СП5-3 стійкі до вібраційних навантажень в діапазоні частот 1-3000Гц (амплітуда прискорення 200 м / с2), механічним ударам одноразового (прискорення до 10 000 м / с2) і багаторазового дії (прискорення до 1 500 м / с2). Призначені для експлуатації в ланцюгах постійного, змінного та імпульсного струму, забезпечуючи обмеження сили струму і розподіл напруги.

Придбати дані резистори можна на сайті компанії ПАК Універсал. Наше підприємство і співдружні корпоративні фірми працюють на українському ринку з 1999 року. Більш ніж за 10 років нашої роботи ми зарекомендували себе як надійний постачальник конверсійного обладнання.