Види бензинових генераторів

Бензиновий генератор являє собою резервне джерело електроживлення, в основі якого лежить двигун внутрішнього згоряння. Принцип його роботи полягає у використанні явища електромагнітної індукції, а саме в перетворенні механічної енергії в електричну шляхом обертання замкнутого провідника між двома магнітами. Паливом для генератору служить бензин, що забезпечує рух рухового валу.

Якщо Ви зацікавлені у купівлі бензинового генератора, ПАК Універсал пропонує бензиновий генератор купити недорого від вітчизняного виробника.

Бензинові генератори випускаються в основному потужністю до 15 кВА, характеризуються невеликими розмірами, вагою, рівнем шуму, простотою в експлуатації і порівняльної екологічною чистотою. Вони використовуються як мобільні, аварійні або резервні джерела електроживлення в період відключення основної електроенергії на дачі, фермі, торговій точці, або як джерело електропостачання в польових умовах (на будівництві в поході і т.п.) для освітлювального, зварювального, будівельного та іншого обладнання . Бензиновий генератор істотно дешевший, ніж дизельний, але витрати на паливо для нього вищі. Вони мають менший рівень шуму (55-72 дБ) в порівнянні з дизельними (80-110 дБ), а також набагато легше запускаються при низьких температурах навколишнього середовища, ніж дизельні, через меншу в'язкості палива.

Залежно від ресурсу установок і потужності бензинові генератори прийнято розділяти на побітові, професійні і стаціонарні. Побутові розраховані на роботу не більше трьої годин в добу. Вони обмежені потужністю 4 кВт.

Професійні бензинові генератори можуть без перерви функціонувати більше 8 годин. Для підвищення ресурсу в циліндри двигуна встановлюються чавунні гільзи. Використовувати бензинові генератори більше 8 годин ми не рекомендуємо, адже це буде дуже дорого. Їх потужність 15-16 кВт.

Потужніші установки (до 30 кВт) випускаються у стаціонарному виконанні. як правило, такі моделі запускаються як автоматично, так і вручну.

Обов'язковою умовою експлуатації бензинового генераторe є його заземлення. У разі відсутності або неправильного встановлення останнього використовувати джерело електроживлення суворо забороняється, адже є високий ризик ураження користувача струмом під час експлуатації генератору. В якості заземлювачів найчастіше використовується лист оцинкованого заліза достатніх розмірів (мінімум 1000 х 500 мм) або стрижень з металу не менше 1,5 см у діаметрі. На кожному генераторі обов'язково присутня клема заземлення, яка з'єднується з заземлювачем, зануреним у землю до рівня вологих шарів ґрунту, за допомогою міцно закріпленого дроту. Мінімальний опір, що необхідний контуру для забезпечення надійного заземлення дорівнює 4 Ом.

Бензиновий генератор потребує певного догляду, як і будь-який інший пристрій. У першу чергу, мова йде про своєчасну заміну мастила і дозаправки. Якщо без бензину джерело живлення не здатне працювати, то нестача мастила в картері двигуна може призвести до серйозної поломки обладнання та сприяє швидкому виходу його з ладу. Перевірка рівня мастила здійснюється за допомогою щупа, встановленого в кришку горловини. Попередньо протерши його, опустіть щуп до маслоналивної горловини до упору, а потім подивіться, до якого рівня той покрився мастилом.